Our range of products include french marigold seeds, african orange marigold seeds and african marigold seeds.
₹ 3500 / Kg Get Latest Price
| Type | Natural |
| Packaging Size | 1 kg |
| Packaging Type | PP Bag |
| Brand | flare seeds |
| Usage/Application | Plantation |
| Shelf Life | 12 months |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Kg
₹ 6000 / Kg Get Latest Price
| Variety | African Orange |
| Type | Natural |
| Packaging Size | 500 g |
| Packaging Type | PP Bag |
| Brand | FLARE SEEDS |
| Usage/Application | Plantation |
| Shelf Life | 1 Year |
| Color | Brown |
| Form | Seeds |
| Packaging Types | Loose |
| Moisture | 3% |
Minimum order quantity: 10 Kg
₹ 3500 / Kg Get Latest Price
| Pack size | 5 gm |
| Seed type | Imported hybrid |
| Packaging Size | 100 g |
| Usage | Garden |
| Packaging Type | PP Bag |
| Season | Winter sowing |
| Usage/Application | Plantation |
| Brand | flare seeds |
| Shelf Life | 12 months |
| Type | Natural |
Minimum order quantity: 100 Kg
Hemant Sharma (CEO)
Master Mind
Ground Floor Hall, House No 3020/222, Chandra Nagar, Tri Nagar
New Delhi - 110035, Delhi, India